logo

Мате (парагвайський чай).

Мате (парагвайський чай).

Ма́те - саме так, з наголосом на перший склад або парагвайський чай, його називають напій, що омолоджує та додає сил, саме цей напій я відкрив для себе в Аргентині.

Його заварюють в спеціальній «філіжанці» яку звуть калебас). Зазвичай вона виготовляється з маленької тикви, латиноамериканської. Проте я не купував з тикви, бо вона дуже не практична. Як на мене її дуже не зручно мити та й термін служби мабуть не великий.

Пьють мате через спеціальну трубочку яку звати бомбійя.

Мате на четвертому місці після чаю, кави та какао по вмісту кофеїну.

Дуже проста технологія виготовлення напою. Спочатку зривають листя, згодом процес сушки. Тут дуже важливо, щоб не попало недосушене листя, бо мате буде зіпсовано, воно згниє або запліснявіє. Згодом листя дрібнять та фасують. Все, напій готовий.

Його можна придбати і в нас, проте ті хто його купував на Україні кажуть, що він часто поганої якості, отже краще привезти пачечку з Латинської Америки.

Процес заварювання мате наступний.

Засипають щонайменше половину калебаса, згодом перевертають закривши ладонею і трясуть, так щоб дрібні частинки після того, як ви його перевернете були зверху. Потім вставити бомбійю і залити горячою водою, проте температура має бути 70-80 градусів. Це дуже важливо, якщо залити кип‘ятком, то мате буде гірким, якщо холодною водою - може бути розлад шлунка. Якщо немає термометра під рукою не біда, закипіла вода, зачекайте 15-20 хв і заливайте, ваш мате буде в порядку.

Заварку виливати не спішіть, доливайте гарячої води з термоса, друга, третя заварки будуть не менш смачнішими, смак мате розкриється.

І ще один момент, під час пиття мате, бомбійю не варто рухати, мішати нею заварку чи щось таке.

Проте купувати мате потрібно уважно, в деяких країнах Латинської Америки можна купити цей напій з вмістом наркотичних засобів.

Смачного.

viber

Підписатися на розсилку новин