logo

Втрата чи затримка багажу під час авіаперельоту. Що робити?

Під час авіаперельоту втратили чи затримали Ваш багаж. Що робити?

Втрата багажу під час авіаперельоту.

Дехто з нас відчув це на собі, дехто бачив як відбувалось з товаришем по команді, а дехто чув з розповідей чи читав. Так чи інакше ми всі з цим можемо зіткнутись і варто знати, що саме робити в даній ситуації.

Не оминув випадок затримки авіа багажу і мене, з однією тільки особливістю, що багаж не було втрачено, а просто затримано для перевірки в транзитному аеропорту. Нижче я опишу даний випадок з авіакомпанією KLM, проте алгоритм думаю аналогічний для всіх.

Багато хто слідкував за нашою минулою мандрівкою до Мексики та Гватемали і читав мій пост як загубили, а потім вияснилось, що затримали мій наплічник в аеропорту Амстердама.

Коротко про причину затримки. Комусь не сподобалось туристичне харчування, хоча воно і було запаковано фабрично, але на сканері ж цього не видно)), тому якщо ви летите в гори і везете з собою сублімати, варто продумати їх перевезення заздалегідь.

Отже як це відбувалось у моєму випадку, що сталось , що потрібно робити і яку користь можна від цього отримати).

В Амстердамі, в аеропорту, сидячи навпроти літака я зробив фото та іронічно написав щось на кшталт «наш вантаж вже завантажили»))). Саме так, вантаж всієї групи дійсно завантажили, але не мій((.

По прильоту в Мехіко це виявилось. Проте дівчина зі служби, котра займається розшуком вантажу (знаходиться поруч в залі видачі) одразу запевнила мене, що його не втрачено, а він просто затримався з невідомих причин в Амстердамі і прилетить завтра. І (увага) видала мені документ, без якого ніяких компенсацій ви не отримаєте напевно, а якщо ваш багаж так і не буде доставлено, то без цього папірця ви вже не доведете нічого. У моєму випадку це PIR - документ, що оформляється Lost and Found при інциденті з багажем. Повторюсь при будь-якому інциденті з багажем, не тільки втрата, а й при пошкодженні мабуть також. Звичайно слід зберігати і посадковий талон з чеком про зданий багаж.

Отже мій наплічник не прилетів наступного дня, а його доставили в готель у вечері другого чи навіть третього дня, вже точно не пригадую, саме напередодні нашого від’їзду з Мехіко.

Вияснилось, що наплічник був відкритий та доглянутий якоюсь зі служб аеропорту Амстердаму, більша частина  туристичного харчування також вскривалась та була мною викинута.

Одразу ж напишу, авіакомпанія відмовила мені в компенсації вартості туристичного харчування, що було пошкоджено внаслідок дій працівників відповідних служб аеропорту, мотивуючи це тим, що така компенсація не передбачена. У відповіді було зазначено «Стоимость продуктов питания не возмещается.  Ответственность авиакопании в данной ситуации ограничена».

Що я не зробив, але міг.

Дівчина зі служби розшуку багажу в Мехіко мені одразу сказала, що мені положено разова виплата в розмірі 100 євро за затримку багажу. Ця виплата для купівлі речей першої необхідності на той час, поки мені буде доставлено мій багаж. Тобто я міг купити собі зубну пасту, щітку, полотенце, якусь пару футболок та спідню білизну і таке інше. У цьому випадку раджу все оплачувати банківською картою і обов’язково брати чеки, без чеків виплата компенсаційних грошей не можлива! Ну і це у випадку з КЛМ, як щодо інших авіакомпаній не знаю.

Слід зазначити, що служба підтримки КЛМ реагувала на листи буквально миттєво і зрештою я був всім задоволений.

Внаслідок того, що мій наплічник був перепакований працівниками аеропорту в Амстердамі, з нього була знята пакувальна плівка, були вивернуті кішки, які фактично при подальшому його транспортуванні пошкодили наплічник. На ньому було кілька порізів, в різних місцях.

Фото пошкодження та свою претензію я через веб-сайт вислав до центру обслуговування клієнтів Air France KLM.

За кілька днів була відповідь про належну мені компенсацію. Я вказав, на свій розсуд, що вартість мого наплічника зараз порядком 200 євро, у відповіді було зазначено, що вони компенсують вартість нового наплічника в розмірі вказаних мною 200 євро, але потрібно пред’явити чек, який підтверджує вартість нового наплічника. Оскільки моя подорож тільки почалась і я планував повернутись додому аж за 50 днів)), моя справа про компенсацію була тимчасово призупинена до факту купівлі нового рюкзака та представлення документів, що це засвідчують.

2 місяці поспіль мною був куплений новий наплічник, але вартістю, по курсу, близько 230 євро J і всі скан копії документів, включно з чеком, та про всяк випадок реєстраційними документами продавця були надіслані в КЛМ.

Далі слід зазначити, що з невідомих мені причин авіакомпанія більше місяця мені не відповідала, проте після «гнівного» листа на WhatsApp в Амстердам, зі мною швидко зв’язались та протягом тижня була виплачена вся сума , оплата була в гривнях на рахунок в банку за вказаними мною реквізитами.

Отже, випадок звичайно не з приємних, але тепер в мене є старий Deuter, який після проклейки кількох проколів фактично можна використовувати і далі, та новенький Osprey.

І ще один висновок який я зробив, КЛМ виявилася порядною авіакомпанією і я надалі буду користуватись її послугами)).

viber

Підписатися на розсилку новин