logo

Узбекистан автоподорож

€ 690 / з людини

Місце зустрічі

Ташкент, Узбекистан

Місце закінчення подорожі

Ташкент, Узбекистан

Час подорожі:

Про подорож

Ця автоподорож перенесе вас в східну казку!

Ми проїдемо по півдню Узбекистану і далі, вздовж кордону з Туркменістаном лівим берегом річки Амудар'ї аж до Хорезмської оази, щоб побачити дивовижні міста, де відпочивали ті, хто подорожував Великим шовковим шляхом: величний Самарканд, мудру Бухару та самобутню Хиву.
На нас чекає подорож вглиб пустелі Кизилкум до фортець стародавнього Хорезма, збудованих на рубежі нашої ери та до гірської ущелини Сармиш, на скелях якої мешканці цієї землі століттями малювали свою історію.
Ми станемо експертами з узбецькому плову і до кінця подорожі легко зможемо відрізнити бухарський від ташкентського і хорезмського, а самаркандський навіть спробуємо приготувати самі. Скуштуємо і інші страви традиційної узбецької кухні: лагман, самсу, бешбармак, манти, ханум та продегустуємо узбецьке вино. Так-так, не дивлячись на те, що Узбекистан мусульманська країна, вино тут роблять, в т.ч. з місцевого сорту винограду «соякі», спробувати яке в іншому місці навряд чи вдасться.

Це буде незабутня подорож, смачна, тонка і напрочуд гарна ... яким буває тільки Схід!


Програма

1 день. Ташкент

Збір групи орієнтовно в 11-00 (час і місце буде узгоджено додатково в залежності від розкладу авіарейсів).
Заселяємося в готель і їдемо знайомитися зі столицею Узбекистану.
Ташкент стародавнє місто, відоме ще з II - I ст до н.е., але в результаті землетрусу 1966 року практично все старе місто було зруйноване. Залишилася незначна частина в районі Ескі шахар. Тут розташовано один з найстаріших в Узбекистані базар Чорсу, що в перекладі означає «перехрестя» або «4 дороги». В середні віки він був місцем зупинки на Великому шовковому шляху. Зараз він осучаснений і тут продають все, що душа забажає. З нього ми і почнемо, занурившись відразу в галасливу метушню сходу. Купувати щось зовсім не обов'язково, головне - відчути атмосферу східного базару. Поруч знаходяться ряди, де можна скуштувати традиційні страви узбецької кухні.

В околицях базару Чорсу збереглися найцінніші пам'ятки середньовіччя медресе Кукельдаш, мечеть Ходжа Ахрар Валі, релігійні комплекси Хазраті Імам та Шейхантаура.

Завершимо день прогулянкою сучасною центральною частиною міста, що прикрашена вечірньою ілюмінацією.

2 день. Ташкент - Самарканд

О 8-00 виїжджаємо до Самарканду. Поїздка на автомобілі займе орієнтовно 5 годин, нам необхідно проїхати 320 км.
Після заселення в готель і обіду вирушимо на дегустацію узбецького вина та екскурсію на фабрику з виготовлення шовкового паперу за старовинною технологією.
Увечері нас чекає хамам.
У Самарканді зупиняємося на 2 ночі.

3 день. Самарканд

Після сніданку виходимо на екскурсію по місту.
Ми відвідаємо найзначніше місце в Самарканді - мавзолей Гур Емір, де знаходяться останки легендарного Тамерлана, який побудував імперію Тимуридів, до складу якої входили території сучасного Ірану, Афганістану, Пакистану, Сирії, Кавказу і велика частина Центральної Азії. Ця держава проіснувала з 1370 року по 1507 рік і левова частка всіх пам'яток Самарканда побудована саме в цей період. Тамерлан, будучи мудрим правителем, був покровителем наук і мистецтв, саме при ньому Самарканд набув сучасного вигляду, візитною карткою якого є бірюзові купола мечетей, прикрашені найтоншим орнаментом і мозаїкою фасади палаців і мавзолеїв.
Ми побачимо всю цю пишність!
Зупинимося помилуватися чудовим ансамблем площі Регістран - це серце стародавнього Самарканда, а його душа залишилася в мавзолеї Гур Емір. Буквально поруч розташовані величезна п'ятнична мечеть Бібі- ханум та Сіабский базар. Послухаємо історії про мусульманських святих, філософів і вчених, що покояться в мавзолеї меморіального комплексу Шахі Зінда, побуваємо в обсерваторії, яка збудована онуком Тамерлана - Улугбеком та мавзолеї старозавітного пророка Даниїла - тут його називають Ходжа Донієр. Могила, в якій згідно з місцевими повір'ями знаходяться мощі біблійного пророка Даниїла, вкрай незвичайна - її довжина сягає майже 20 метрів. Зі слів служителів мавзолею, кістки стають довшими в спокійні, мирні, благополучні роки, адже саме для захисту міста колись Тамерлан привіз сюди мощі святого.
На час обіду запланований майстер-клас з приготування самаркандського плову - його ж потім самі і з'їмо.

4 день. Самарканд – Хіва

Сьогодні ми переїжджаємо в Хіву. Дорога довга, переїзд займе орієнтовно 10-11 годин.
Ввечорі ми вже на території Хорезмської області, яка з VIII століття до н.е. була населена іраномовними кочовими народами. Тут і понині можна зустріти світловолосих нащадків корінних жителів Хорезма з сірими і зеленими очима, що ведуть свою історію з середини ІІ тисячоліття до нашої ери.
Завтра почнеться наше знайомство з цією дивовижною культурою, а сьогодні відпочиваємо після довгої дороги.
В Хіві ми зупиняємося на 3 ночі.

5 день. Хіва – фортеці давнього Хорезма - Хіва

Сьогоднішній день присвячений стародавній історії Хорезма, сама назва якого перекладається як «Земля сонця». До початку нашої ери в Хорезмському оазисі, розташованому в пустелі Кизилкум, сформувалася могутня держава, кордони якої сягали до Чорного моря. І щоб охороняти таку величезну територію хорезмійці побудували систему укріплених фортець. Основним будівельним матеріалом була глина, в неї додавали сухі стебла очерету, формували цеглу і висушували на пекучому сонці. Стіни фортець, складені за формою багатогранника, з такої цегли в товщину сягали 10 метрів, і були оточені глибокими та неприступними для ворога ровами.
Частина цих фортець збереглася до наших днів. До них ми і поїдемо.

Поснідавши і взявши з собою запаси води, виїжджаємо. Шлях неблизький, ми повинні переїхати на правий берег Амудар'ї і заглибитися в пустелю.
Пообідаємо сьогодні в юртового таборі поблизу фортеці Аяз-Кала.
Увечері повертаємося в Хіву.

6 день. Хіва

Цілий день в Хіві.
Це унікальне місто-музей, обнесене потужними середньовічними фортечними стінами, налічує дві з половиною тисячі років. Старе місто носить назву Ічан-Кала, тут практично в первозданному вигляді збереглися палаци, мечеті, медресе, мавзолеї і караван-сараї, побудовані в період з X по XIX ст, багато які з них облицьовані візерунчастою майолікою, секрет виготовлення якої вже втрачений.
У центрі міста розташована п'ятнична мечеть Джума, яка значно відрізняється від типових мечетей, вона не має порталів, куполів, галерей і внутрішнього двору, а її стеля спирається на 213 дерев'яних різьблених колон, частина з яких збереглася з часів спорудження, з X століття. Незвичайність її архітектури дає історикам підстави стверджувати, що це перебудований зороастрійский храм, адже жителі давнього Хорезма до приходу арабів були вогнепоклонниками. Незвичні в місті і мінарети, вони величезні і іноді стоять окремо від мечетей - пояснення в доісламському минулому Хіви, коли мінаретами позначали місця колодязів.

7 день. Хіва – Бухара

О 8-00 після сніданку виїжджаємо до Бухари.
Дорога в 430 км займе орієнтовно 7 годин. По приїзду заселяємося до готелю і йдемо досліджувати Бухару.

Бухара - одине з головних міст на Великому шовковому шляху, за більш ніж двотисячолітню історію не міняла свого розташування. До сих пір центром старого міста є найдавніша його частина - фортеця Арк, з якої власне і почалося будівництво Бухари в часи, описані в знаменитому епосі «Шахнаме» (історики вважають, що це IV століття до н.е .).
Перебуваючи в стінах старого міста неможливо позбутися думки, що йдеш вулицями, буквально просоченими історією - тут працювали Омар Хайям і Авіценна, зупинявся Марко Поло на шляху до Китаю, в місті знаходились найбільші бібліотеки і процвітали ремесла. І сьогодні в караван-сараях Бухари можна спостерігати за роботою майстрів золотого шиття, ковалів, чеканників і ткачів - вони володіють технікою, що успадкували від дідів-прадідів.

В Бухарі ми зупиняємося на 2 ночі.

8 день. Бухара

День екскурсії в Бухарі.
Ми пройдемо всі знакові місця древнього міста і почуємо їх історію. Наш маршрут охоплює архітектурний ансамбль площі Лябі Хауз, торгові куполи - так називають криті купольні пасажі, де розташовані торгові та ремісничі ряди, мечеть Магокі Атторі XII століття, на стінах якої збереглися зороастрійськими символи, мавзолеї Саманідів та Чашмаі Аюб, цитадель Арк та площу Поі Калян, де знаходиться 900-річний мінарет, який за всю багатовікову історію ніхто не посмів зруйнувати. У Бухарі вірять в легенду, що розповідає про те, як Чингісхан, завоювавши місто і оглядаючи мінарет, впустив з голови шапку, а піднявши її, сказав: «Ще ніщо не змушувало мене стати на коліна».

Наша екскурсія триватиме близько 6 годин.

9 день. Бухара – національный парк петрогліфів - Ташкент

Ранній виїзд з готелю. Сьогодні день дороги. Ми залишаємо східну казку і повертаємося до Ташкенту.
Час в дорозі, орієнтовно 10 годин. Але по дорозі нас чекає ще одне унікальне місце - ущелина Сармиш, де знайдені наскальні малюнки, залишені мешканцями цієї землі в різні епохи, починаючи з кам'яного віку. Зупинка орієнтовно за 2 години після виїзду з Бухари.

В ущелині Сармиш виявлено близько 4 тисяч наскальних зображень. Найбільш ранні з них датуються дев'ятим тисячоліттям до нашої ери - на них зображені первісні мисливці, оточені дикими тваринами. На більш пізніх - вже домашні тварини і побутові сцени життя. Вражає те, що на малюнках є тригорбі верблюди. Деякі малюнки дослідники не можуть пояснити - на них зображені фігури абстрактного виду. А наймолодші зображення відносять до XVIII століття - вважається, що в ущелині селилися суфійські дервіші, що залишили свій слід в цій кам'яній картинній галереї.

В Ташкент приїжджаємо ввечері, заселяється в готель.

10 день. Виліт додому

Після сніданку трансфер в аеропорт та виліт додому.


У зв'язку з погодніми умовами та іншими обставинами в програмі можливі невеликі зміни.


Що включено


У вартість включено:




  • проживання: готель, міні-готель або гостьовий будинок, всі дні;

  • всі переїзди по маршруту, позашляховик, кількість одиниць транспорту в залежності від кількості осіб в групі;

  • харчування: сніданки - всі дні;

  • трансфери з аеропорту і назад;

  • консультації про поїздку, страховку і т.д.;

  • екскурсії в Бухарі, Самарканді, до фортець Хорезма в супроводі місцевого гіда;

  • при необхідності допомогу в купівлі авіаквитків.



У вартість не включено:




  • авіаквитки (вартість від 350 євро в дві сторони з багажем), кожен учасник купує самостійно або разом з групою, при необхідності допомога організаторів;

  • сувеніри;

  • харчування: обіди та вечері.;

  • вхідні квитки на всі пам'ятки і активності згідно з програмою;

  • страховка.




€ 690 / з людини

Місце зустрічі

Ташкент, Узбекистан

Місце закінчення подорожі

Ташкент, Узбекистан

Час подорожі:

або напишіть нам на

Підписатися на новини по туру "Узбекистан автоподорож"

€ 690 / з людини

Місце зустрічі

Ташкент, Узбекистан

Місце закінчення подорожі

Ташкент, Узбекистан

Час подорожі:

або напишіть нам на

viber

Підписатися на розсилку новин